نشت آب اطراف چاه جذبی فاضلاب

Rate this post

بسیار مشاهده کرده اید که قسمتهای اطراف چاه فاضلاب دچار نشست شده اند. این پدید ممکن است با رطوبت نیز همراه باشد. بعضی افراد آن را جدی می گیرند و برخی دیگر آن را جدی نمی گیرند. اما سوال اینجاست که علت این نشست که در بعضی مواقع شدید هم هست، چیست؟ چه چیزی باعث شده این پدیده اتفاق بی افتد؟

چاه فاضلاب مکانی برای دفع آب و فاضلاب است و معمولا در آن فاضلاب وجود دارد. فاضلاب ورودی به چاه باید توسط زمین جذب شود. اگر این اتفاق نی افتد و فاضلاب درون چاه باقی بماند باعث پر شدن چاه شده و روز به روز فاضلاب سطح چاه بالاتر می آید. این روند به همین صورت ادامه می یابد تا این که روزی چاه پر شده و سرریز شود. وقتی چاهی انباشه از فاضلاب باشد رطوبت فاضلاب دیواره های چاه را نرم کرده و از بین می برد. به همین ترتیب خاک اطراف چاه نرم تر می شود و باعث شل شدن زیر ساختمان و اطراف چاه می شود. همین اتفاق باعث نشست قسمتهای اطراف چاه می شود.

همه ساله ریزش ساختمان و نشست آن حوادث فراوانی را رقم می زند باعث از دست دادن جان بسیاری از افراد می شود. برای جلوگیری از این حوادث باید به فکر بود و از نشست ساختمان جلوگیری کرد. اگر این کار انجام نشود ممکن است در آینده این حوادث برای شما هم اتفاق بی افتد.

 

جلوگیری از نشست ساختمان

در حالی که نشست ساختمان بسیار رایج شده است و در صورت نشست ساختمان خسارت بسیاری به ساختمان وارد می شود این سوال توسط مالکان ساختمان به وجود می آید که چگونه باید از نشست ساختمان جلوگیری کرد؟ بهترین راه جلوگیری از نشست ساختمان جلوگیری از پر شدن چاه است. اگر از پر شدن چاه فاضلاب جلوگیری شود، در واقع از ریزش و نشست ساختمان پیشگیری شده است. با تخلیه به موقع چاه فاضلاب می توان از نشست و ریزش چاه فاضلاب جلوگیری کرد. شرکتهای تخلیه چاه به صورت ۲۴ ساعته آماده تخلیه چاههای فاضلاب هستند. با یکی از شرکتهای تخلیه چاه تماس بگیرید و از آنها درخواست راهنمایی کنید. شرکتهای تخلیه چاه به راحتی شما را کمک خواهند کرد. شرکتهای تخلیه چاه با استفاده از ابزارهای مناسب تخلیه چاه و تخصص فراوان به راحتی چاههای فاضلاب را تخلیه کرده و از ریزش و نشست ساختمان جلوگیری می کنند.

 

نشست در ساختمانهای قدیمی

ساختمانهای قدیمی که دارای چاههای کهنه هستند بسیار مستعد این اتفاق می باشند. ساختمانهای قدیمی به دلیل داشتن چاههای کهنه و قدیمی که در سالیان سال از فاضلاب انباشه شده اند و اکنون در آستانه سرریز شدن هستند. رطوبت حاصل از این فاضلابها باعث از بین رفتن دیواره چاه می شود. همین موضوع کافیست که در طول زمان طولانی زیر ساختمان را خالی کند و بعد از چندین سال دچار نشست می شوند. این اتفاق در ساختمانهای قدیمی و چاههای کهنه و ریزشی بسیار رایج است. بسیاری از ساختمانهای قدیمی وجود دارند که دچار ریزش شده اند. بسیاری دیگر نیز نشست کرده و در آستانه ریزش هستند. اگر شما هم صاحب ساختمان قدیمی هستید و زمان زیادی از حفر چاه فاضلابتان می گذرد به فکر تخلیه و ترمیم چاه ساختمانتان باشید. با تخلیه چاه و ترمیم آن دیگر خیالتان از بابت ریزش و نشست ساختمان راحت خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
تلگرام تکنوپل

با ما آنلاین گفتگو کنید

+۹۸-۹۳۳۹۱۹۵۲۷۲